BİLGİLER

sık sorulan sorular

- Merkezi Süpürge Sistemi Nedir?
Yaşam alanı dışına (bodrum, balkon, sığınak, otopark vb. yerlere) monte edilen vakum ünitesi ile yapınızdaki tesisat planıyla belli bölgelere yerleştirilen vakum prizlerine takılan süpürge hortumu vasıtasıyla temizlik yapabildiğiniz bir süpürge sistemidir.

- Neden Vackon Merkezi Süpürge Sistemi geleneksel süpürge sistemlerinden farklıdır?
Süpürgenin egzoz havası dışarı atıldığı için ev içindeki hava temiz kalır. Temizleme sonrasında havada asılı toz kalmaz. Kullanırken çok hafiftir, çünkü elektrikli süpürge ev içinde dolaşmaz. Böylece ev içerisinde gezinen ve eşyalara takılan bir kablodan da kurtulmuş olursunuz. Hafif hortum engellerin üzerinden kolayca atlatılır ve çok geniş bir alanı temizler. Temizlik çok sessizdir, makine sesi duyulmaz.

- Vackon Merkezi Süpürge Sistemi'min bakımını nasıl yaptırabilirim ?
Vackon Merkezi vakum ünitesi, periyodik servis bakımı gerektirmeyen bir sistemdir.
Normal süpürge toz torbalarına kıyasla, daha çok toz depolama haznesine sahiptir. Daha büyük olan toz torbasını 5-6 ayda değiştirmeniz yeterlidir (kullanım yoğunluğuna ve yerine göre değişiklik gösterebilir.)
Ayrıca yılda bir kez toz torbası haznesinde bulunan yıkanabilir özelliğe sahip olan hepa filtreyi yerinden kolayca çıkarıp yıkamanız yeterlidir.

- Vackon Merkezi Süpürge Sistemi nasıl çalışır?
Güçlü temizlik ve daha temiz bir hava solumak için Vackon vakum ünitesi çoğunukla balkon, bodrum veya garaj vs. gibi yaşam alanları dışına yerleştirilir.
Evin uygun yerlerine yerleştirilen vakum prizleri ile vakum ünitesi arasına antistatik borular ile bağlantı sağlanır.
Vakum prizine takılan hortum, sistemin otomatik olarak çalışmasını sağlar.
Partiküller güçlü vakum sayesinde yaşam alanından tamamen uzaklaşır ve vakum ünitesine toplanır, size hijyenik bir ortam sağlar.

- Vackon Sistemi ev içi hava kalitesini nasıl yükseltir?
Vackon Merkezi Süpürge Sistemleri'nin alerji semptomlarını %61'e kadar azalttığı klinik çalışmalarında kanıtlanmıştır. Vackon merkezi süpürge sistemleri normal süpürgelerden daha büyük ve daha güçlü bir motora sahip oldukları için pislik ve tozları yok etmede daha etkilidir. Tozlu havayı dolaştıran normal elektrikli süpürgelerin aksine Vackon merkezi süpürge sistemi, toz, akar, polen, hayvan tüyü ve diğer alerjenlerin tamamını evinizden uzaklaştırıp genellikle yaşam alanında uzağa yerleştirilen vakum ünitesine taşır ve hava kalitesini yükseltir.

- Ne kadar prize ihtiyacım var?
Çoğu evde hortum ve eklentilerin her yere ulaşabilmesi için 2 veya 3 priz yeterli olmaktadır. Stratejik olarak konumlandırılan her priz size 230-260 metre kare alan temizleme imkanı sağlar. Vakum ünitesi de kendi etrafındaki alanın kolaylıkla temizlenebilmesi için ekstra olarak entegre bir soket bulunmaktadir.

- Vackon Merkezi Süpürge Sistemi'nin maliyeti ne kadardır?
Vackon Merkezi Süpürge Sistemleri'nin maliyeti akla gelenden çok daha düşüktür. Bütün bir sistem yeni yapılan veya eski bir eve kurulumunun tahmini fiyatını öğrenmek için bizimle irtibata geçiniz. Merkezi süpürge sistemi evinizin satış değerini artiracağı için sizin kazancınıza olacaktır.

- Hortumun kullanımı kolay mıdır ?
Vackon Temizlik Setleri ve hortumları son derece hafiftir ve tabandan tavana bütün evin temizlenmesi içi tasarlanmıştır. Taşınabilir süpürgelerde bulunan kısa ve ince kabloların aksine, Vackon çarpmaya dayanıklı hortumlar bütün dolaşma ve dönmelere dayanacak şekilde üretilmiştir.

- Evin her yerinde aynı emiş gücü sağlanıyor mu?
Vakum prizleri, vakum ünitesinden ne kadar uzakta olursa olsun bütün prizlerde aynı gücü sağlar ve bu güç zaman içinde kaybolmaz.

- Merkezi Süpürge Sistemi çok elektrik tüketir mi?
Merkezi Süpürge Sistemi klasik süpürgelere göre daha az elektrik tüketir. Klasik süpürge ile 10 dk. yaptığınız temizliği bu sistem ile 5 dk. yapabilirsiniz, ayrıca süpürgeyi taşımadığınız için gereksiz iş ve zaman kaybını önler.